Vánoční turnaj ovládly pražské celky, finálové derby vyhrála Slavia

26. 12. 2014

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního vánočního turnaje internacionálů opanovaly pražské celky. Na prvních čtyřech místech se totiž seřadily týmy Slavie, Sparty, Bohemians a Dukly. Turnaj zahájil zápas Slavie s Plzní. Sešívaní, v jejímž dresu nastoupili například Šmicer, Skácel či Berger, vyhráli vysoko 7:0. Ve skupině A to bylo jinak velice vyrovnané a ostatní tři týmy - Bohemians, Umbro a Plzeň - si připsaly po třech bodech. Nakonec ale postoupili klokani díky lepšímu skóre. Reprízou loňského finále byla zahájena skupina B. Sparta stejně jako loni porazila Prešov, tentokrát nastřílela o dva góly víc a vyhrála 4:1. Jako první si ale postup ze skupiny zajistila Dukla a druhým postupujícím týmem byla právě Sparta, která v závěrečném střetnutí skupiny rozstřílela Brno 5:3. V utkání o sedmé místo se střetly celky Plzně a Brna a úspěšnější nakonec byli Moravané, kteří vyhráli 6:2. Zápas o páté místo rozhodla až desátá série pokutových kopů, která se přiklonila na stranu Prešova. Poraženým celkem byl Umbro tým. První semifinále vyšlo lépe Slavii, která porazila Duklu 3:2. Druhé střetnutí Bohemians se Spartou došlo až k pokutovým kopům, za sparťany totiž dvě vteřiny před koncem základní hrací doby srovnal na 4:4 Novotný. A pokutové kopy pak rozhodl pro celek z Letné Marek Kincl. Klokani si chuť spravili v utkání o třetí místo, ve kterém zdolali Duklu 3:2. Ve finále se diváci dočkali derby pražských „S“. Taktická bitva v prvním poločase gól nepřinesla, ve druhém už ano, když se během jedné minuty trefili Veselý se Skácelem a Slavia vedla 2:0. V závěru přidaly oba týmy po jednom gólu a Slavia tak ve finále zdolala Spartu 3:1. Nejlepším střelcem turnaje byl Jakub Slunéčko z Bohemians Praha 1905, který nasázel 7 gólů. Mezi gólmany byl oceněn Radek Černý ze Slavie.