Na Štěpána opět tradiční turnaj internacionálů v Podvinném mlýně

25. 12. 2014

Dva dny po Štědrém dnu se v Areně Sparta v Podvinném mlýně opět uskuteční vánoční turnaj fotbalových internacionálů, který stejně jako v loňském roce slibuje zajímavou účast. Loňský turnaj fotbalových internacionálů vůbec poprvé v historii ovládla Sparta, která ve finále zdolala slovenský Prešov 2:1. Prešov druhým místem zkompletoval sbírku prvních tří míst, bronzová byla Plzeň, která zdolala klokany z Vršovic. „Samozřejmě, že chceme první místo obhájit, ale nemá to pro nás takový význam. Všichni se na turnaj těšíme s tím, že chceme hlavně pobavit diváky,“ říká před svátečním setkáním Jiří Novotný, opora Sparty. I v letošním dvacátém ročníku se představí týmy Slavie, Sparty, Dukly, Bohemians, Brna, Prešova, Plzně a smíšený celek Umbro. A opět se fanoušci mohou těšit na velké osobnosti - na turnaji se třeba představí Vladimír Šmicer, Pavel Kuka, Jiří Novotný, Ivan Hašek, Radek Sňozík, Jiří Štajner, Petr Švancara a mnoho dalších. Turnaj se stejně jako loni uskuteční v Arena Sparta v Podvinném mlýně a první zápas má výkop v 10 hodin. Vstupné je jednotné 100 Kč.

Pravidla turnaje

Jubilejního dvacátého ročníku tradičního mezinárodního turnaje se zúčastní celkem osm mužstev, rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Dva nejúspěšnější týmy z obou skupin postoupí do semifinále, týmy na třetích a čtvrtých místech se střetnou v zápasech o konečná umístění. Zápasy se hrají dvakrát 10 minut, jen finále je dvakrát 12 minut. Pokud se v zápasech o umístění, semifinále nebo finále nerozhodne v základní hrací době, na řadu přijdou pokutové kopy. Kromě pohárů, které obdrží čtyři nejlepší týmy turnaje, se na své ceny mohou těšit i nejlepší střelec a brankář turnaje. Turnaj je vypsán pro hráče nad 40 let, výjimku tvoří dva hráči nad 35 let, kteří mohou být napsáni na soupisku.