Turnaj internacionálů ovládly Vršovice, poprvé v historii jej vyhráli Bohemians

26. 12. 2015

Skupinu A ovládly dva pražské celky. Sparta i Bohemians získaly po sedmi bodech, přičemž jejich vzájemný souboj skončil nerozodně 4:4. O prvním místu tak rozhodlo ve prospěch klokanů lepší skóre, které si vršovický celek vylepšil především v posledním utkání skupiny. V něm zdolal Plzeň vysoko 8:3. Ve skupině B to bylo mnohem dramatičtější a o postup se bojovalo až do posledních vteřin. Prešov, který vedl v posledním utkání nad Duklou 2:1 a v tu chvíli postupoval do semifinále, nakonec zápas zremizoval a musel se spokojit pouze se zápasem o 5. místo. Naopak postoupila Dukla, která zremizovala všechny tři zápasy. Navíc o třetím a čtvrtém místě ve skupině, kde měly shodně dva body týmy Prešova a Umbra, rozhodoval ve skóre jediný gól. Semifinále tak bylo otázkou čtyř pražských celků. To první obstarali hráči Bohemians a Dukly, v tom druhém se střetla dvě pražská „S“, tedy Slavia a Sparta. První semifinálový souboj nabídl vyrovnanou bitvu, kterou nakonec rozhodl ve prospěch klokanů zkraje druhého poločasu Veselý. Ani v duelu Slavie se Spartou nepadlo příliš gólů – na dva góly Ulicha a Veselého dokázal zareagovat snížením Novotný, ale vyrovnat už se Spartě nepodařilo. Duel o třetí místo ovládla Sparta, která o svém vítězství rozhodla už ve třetí minutě, kdy se prosadili Zítka se Straceným. Zítka sice ve své profesionální kariéře nastupoval v bráně, tentokrát se však objevil v poli a rozhodně to chyba nebyla. Poté totiž přidal  ještě další dva góly, zkompletoval tak hattrick a Letenští vyhráli 4:1. Úvod vršovického finále vyšel lépe klokanům, nicméně slávisté ještě do konce prvního poločasu vyrovnali. Ve druhém poločase pak Slavia diktovala tempo hry a brzy se dočkala i gólu. Slavii poslal do vedení Ivo Ulich, ale Bohemians v závěru vyrovnali díky gólu Veselého. O vítězi turnaje tak rozhodly dramatické pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější fotbalisté Bohemians. Ti vánoční turnaj vyhráli vůbec poprvé. Trofej pro nejlepšího střelce turnaje získali Jakub Slunéčko (Bohemians) a Daniel Zítka (Sparta), oba nastříleli po pěti gólech. Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Radek Černý ze Slavie. Kompletní rozpis zápasů a střelců naleznete zde.